АНТЕНИ ДЛЯ GPS навігатори


GPS-пристрої призначені для прийому та передачі сигналу від супутників на спеціальнінавігаційні блоки, які обчислюють і показують ваше місце розташування. Так як весь процес визначення локації починається саме з прийому сигналу, то логічно припустити, що від його показників серйозно залежить робота всього навігаційного пристрою.

Тому для поліпшення якості сигналу були винайдені і розроблені GPS антени, які стали важливою частиною бездротового навігаційного обладнання. Вони не тільки покликані посилювати, покращувати сигнал супутників для GPS-приладів в Україні, але також можуть забезпечити надійну роботу вашого телефону, планшета, смартфона в діапазонах 3G і Wi-Fi.

Вибір і придбання такого необхідного і корисного аксесуара вам краще зробити після знайомства з основними типами антен і особливостями їх використання.

Важливо знати! Купуючи GPS-антену в Києві, потрібно проконсультуватися з фахівцями, щоб правильно підібрати тип, довжину кабелю, форму роз’ємів та ін.

Які бувають антени

За принципом розташування антени GPS-навігаторів діляться на:

  • внутрішня (або вбудована) – розташована всередині самого GPS-пристрої;
  • зовнішня – монтується окремо і з’єднана з навігатором кабелем.

Зовнішні антени для навігаторів по типу конструкції діляться на:

  • а ктівная – в їх схемі є підсилювач, його функція – поліпшення якості сигналу. Активні зовнішні антени запитані від навігатора, тому більшість приймачів відразу ж розпізнає приєднання ще однієї антени за збільшеною силі струму і вимикає внутрішню, якщо вона є. Така антена призначена для експлуатації GPS-пристроїв в машині або в приміщенні, в горах або лісах;
  • п ассівние – не мають підсилювачів і тому не потребують додатковому харчуванні, тому довжина кабелю зазвичай становить один-два метри. Така антена необхідна при наявності численних перешкод для сигналів супутників, наприклад – в мегаполісі, де висотні будівлі буквально продукують електромагнітне випромінювання.

За принципом прийому-передачі супутникових сигналів також виділяють два види GPS-антен:

  • плоска (Patch) – пристосована для використання в автомобільних GPS-навігаторах тому, що спочатку розроблена для роботи з сигналами супутника на максимальній висоті. Це дуже важливо під час експлуатації GPS-пристроїв в автомобілі, а також в мегаполісного забудові, наприклад, в Києві. Скромний, спокійний дизайн плоских антен відмінно підходить до будь-якої приладовій панелі автомобіля. Детальніше про принципи роботи Patch-антен можна почитати в статті вікіпедії ;
  • спиралевидная (Helix) – її назва пов’язана зі спиралевидной структурою в стрижні, призначена для використання в навігаторах для туристів, спортсменів та ін. GPS-приймач з такою антеною може знаходити більше супутників, тому сигнал на пересіченій місцевості або при несприятливих погодних умовах вловлюється набагато краще.

Важливо знати! Біля металоконструкцій або тіла людини спиралевидная антена різко погіршує свою функціональність, тоді як плоска може працювати цілком нормально.

Внутрішні антени для GPS-навігатора теж бувають плоскими або спіралевіднимі: перша повністю прихована в пристрої, а спиралевидная схожа на застарілий мобільник з виступаючим стрижнем.

Антена стала одним з найважливіших аксесуарів бездротової інфраструктури, від правильного підбору і коректної експлуатації залежить якість роботи GPS-системи. Невідповідно підібрана або невірно вмонтована антена буде у вас непогано працювати в звичайних умовах, але під час природних катаклізмів почне видавати збої.