ДАТЧИК ВІДКРИТТЯ БАКА


Вартість палива тісно пов’язана з коливаннями цін на всі групи товарів, тому оптимізація витрат на перевезення залишається в центрі уваги підприємців України. Вирішити проблему раціонального споживання бензину можна декількома способами, один з них – встановлення постійного контролю за витратою палива. Це можливо зробити, встановивши датчик відкриття бака, який буде передавати дані про доступ до паливного баку.


Втрати палива – як уникнути зловживань?

Якщо ви є власником транспортної компанії, що здійснює перевезення, то напевно стикалися з проблемою несумлінного ставлення водіїв до майна підприємства, зокрема, до звичайного бензину. Паливо зливають для своїх потреб або для перепродажу, просто кажучи – крадуть, усіма способами намагаючись це приховати.


З розвитком високоточних технологій контролю стало можливим різко скоротити витрати на нецільове використання бензину. Всілякі датчики відслідковують зупинки в непередбачених місцях, зміни рівня палива в ємностях, доступ до кришки бака і ін.


Робота датчика відкриття кришки має деякі нюанси, які перераховані в наступних пунктах:


     
  • підключення датчиків до системи моніторингу GPS створює величезні труднощі для зловживань – адже ви відразу побачите на екрані свого комп’ютера, якщо машина вашого автопарку зупиниться в недозволеному місці, де немає заправок, а датчик відкриття бака надішле відповідний сигнал. Поєднавши ці дані з сигналами датчиків рівня палива, ви маєте докази зливу бензину і можете відразу ж відреагувати на цю ситуацію.

  •  
  • т оплівний бак найчастіше оснащений металевою кришкою, в яку можна вмонтувати датчик. Якщо ж кришка пластикова, то необхідно зробити металеву накладку, на яку і буде приєднаний прилад. Безумовно, водії можуть придумати, як виводити з ладу такі чутливі до металу датчики, але це буде всього лише зайвим показником їх непридатності до чесної праці.

  •  
  • датчики відкриття / закриття бака відрізняються по модифікаціям і ціновими категоріями, але як правило, всі вони призначені для монтування в кришки баків діаметром 60-80мм і можуть бути легко сумісні практично з будь-якою системою GPS-моніторингу. Вартість датчика може коливатися від сотні гривень до кількох сотень євро і залежить від функціональних особливостей приладу, його можливостей нормально працювати в різних умовах. Зазвичай такі датчики легко витримують температурний діапазон від -60 до +80 градусів.


Важливо знати! Велике значення має установка датчика на кришку бензобака для забезпечення такого параметра, як безпеку перевезень. Нерідкі випадки, коли паливо зливають з бака автомашини, поки водій відпочиває. Щоб попередити такі ситуації, має сенс встановити не тільки датчик відкриття кришки, але і сигналізацію на бак – це відлякає злочинця і попередить водія про зловмисників.


З розвитком GPS-технологій моніторинг автотранспорту став набагато зручніше, точніше і результативніше, тому власникам великих автогосподарств варто задуматися про введення інноваційних підходів до контролю роботи своїх співробітників. Ці зміни зажадають певних вкладень, але оптимізація витрат з лишком поверне витрачені кошти і дозволить більш ретельно підібрати відмінний персонал для вашого бізнесу.