ДАТЧИК ВІДКРИТТЯ ДВЕРЕЙ


Для забезпечення безпеки вашого будинку, офісу, складу або автомобіля винайдено багато самих різних технологічних пристроїв – проста звукова сигналізація, охоронні комплекси з відеоспостереженням, але всі вони обов’язково включають датчики відкриття дверей і вікон . Такі датчики фіксують сам факт відкриття / закриття стулок прорізів, через які в ваше житло може проникнути злочинець.


Види датчиків відкриття дверей, принцип дії

Пристрої, що відповідають за контроль доступу в ваш будинок або автомобіль, складаються з двох частин, які кріпляться за допомогою спеціальної липучки на двері і на косяк таким чином, щоб при закритті між ними залишався зазор 1-2см. Саме в такому положенні всередині пристрою виникає магнітне поле, яке змикає електричний ланцюг і тим самим сигналізує про зачинених дверей. Такий головний принцип дії будь-якого датчика відкриття.


Що стосується класифікації розумних пристроїв контролю доступу, то перш за все можна виділити два основних види, спираючись на суто технологічну складову:


     
  • п роводние датчики відкриттів дверей складаються з самого датчика , магніту і контролера, який отримує сигнал від датчика відкриття провідним способом, обробляє його і робить певні дії – вмикає сигналізацію, блокує замки та ін.
  •  

  • б еспроводние – діють так само, але при цьому взаємодіють з контролером за спеціальним бездротовому протоколу, що істотно полегшує їх установку і розширює можливості для реагування. Як правило, такі датчики підключаються до GPS / GSM-терміналу і тому можуть відразу ж відправити смс-повідомлення або дзвінок на певний номер телефону для оповіщення про проникнення. У свою чергу, власник або охоронна фірма, мають можливість за допомогою таких же технологій керувати діями датчика.


У сучасних пристроях з контролю доступу використовується принцип герконового реле, саме слово «геркон» розшифровується як «герметичний контакт». При змиканні будь-яких стулок, де встановлений герконовий датчик, відбувається створення електричного кола, але як тільки ланцюг розривається (при відкритті дверей), спрацьовує сигнальна складова контролера, і далі дії апаратури залежать від запрограмованих можливостей пристрою. Якщо геркон підключений до GPS / GSM-терміналу, то трекер негайно сповіщає власника або передає на пульт охорони повідомлення про порушення доступу.


Взаємодія з іншими пристроями

Датчики відкриття прекрасно вміють взаємодіяти з іншими розумними пристроями сучасними способами – через інтернет-протоколи, по GPS / GSM-зв’язку. Наприклад, контролер, отримавши сигнал від датчика про несанкціонований відкритті дверей, може виконувати різні дії – включити звукову або світлову сигналізацію, відправити вам смс-повідомлення, сповістити чергового охоронця з точним указаніем- яка саме двері були зламані.


Більш складні охоронні комплекси зможуть також знеструмити будинок, включити аудіо- та відеоспостереження, заблокувати двері, опустити решітки на вікна, щоб утримати злочинців до приїзду поліції. Якщо ж був порушений контроль доступу в автомашині, то можливе блокування запалювання або двигуна при певних запрограмованих функціях контролера і GPS / GSM-трекера, включення прослуховування із записом всього, що відбувається в автомобілі.


Про самостійний програмуванні датчиків відкриття ви можете дізнатися з цього відео .

Забезпечення безпеки людей похилого віку, дітей або тварин

Датчики відкриття дверей використовуються також для контролю за безпекою ваших дітей або літніх батьків. Наприклад, такий прилад встановлюється на шафках з ліками, побутовою хімією або просто на двері приміщень, куди бажано обмежити вхід певним особам. Іноді навпаки: пристрій монтується на аптечному ящику або холодильнику, щоб ви могли на відстані проконтролювати, чи не забула ваша літня мама в певний час випити свої ліки або пообідати.