ДАТЧИК РОЗКРИТТЯ


Для збереження свого майна люди винаходять масу всяких пристроїв, які зможуть якимось чином сигналізувати про спробу злому, крадіжки і викрадення. З розвитком GPS / GSM-технологій такі пристрої стають вашими безвідмовними і результативними помічниками в боротьбі зі злочинними намірами різних зловмисників.


Одним з найпростіших, але надійних пристроїв контролю доступу є датчик розтину.


Принцип дії

Звичайні датчики розтину являють собою механічну кнопку з маленькою пружинкою, при натисканні якої через GPS / GSM-канал власнику обладнання приходить смс-повідомлення (або здійснюється телефонний дзвінок) про порушення доступу. Такі пристрої називаються «концевики», вони відрізняються простотою конструкції і установки. Ще однією перевагою є їх мініатюрність, яка не дозволяє зловмисникові швидко знайти такий датчик і будь-яким чином нейтралізувати його.


Принцип дії схожий на роботу датчиків відкриття дверей, просто пристрій з контролю за розкриттям апаратури більш просте і компактне. Точно також кінцевик складається з двох частин, які розташовуються на двох стулках закритих поверхонь. При спробі одну із стулок віддалити від іншої (тобто, відкрити) відбувається натискання механічної кнопки і одночасно надсилається сигнал тривоги на заздалегідь запрограмований номер телефону, або на адресу електронної пошти.


Датчик розтину теж може відправляти смс-повідомлення та сигналізувати через GPS / GSM-канал на пульт охоронної компанії, поліції або власника на телефон та електронну пошту.


Область застосування


Важливо! Датчик розтину встановлюється там, де необхідний контроль за цілісністю важливого пристрою, механізму, складного приладу або цілого технологічного комплексу


Такими приладами або пристроями можуть бути:


     
  • комп’ютер – в цьому випадку кінцевик розміщується на корпусі, на панелі або на окремому вузлі і спрацьовує відразу ж, як тільки відбувається спроба відкрити панель або від’єднати вузол;
  •  

  • приладова панель, кузов, капот та інші конструкції в автомобілі теж можуть бути забезпечені датчиками розтину, які при порушенні цілісності конструкції , миттєво сигналізують власнику автомашини про незаконне проникнення;
  •  

  • GPS / GSM-обладнання, наприклад, система сигналізації при спробі відключити її несанкціонованим способом кнопка концевика віджимається, і на пульт охорони надходить сигнал про порушення цілісності комплексу.

Датчики розтину можуть бути встановлені також всередині шаф або сейфів в офісах, на вікна складу або невикористаного приміщення, загалом, скрізь, де вам буде потрібно здійснювати контроль доступу. Звичайно ж, ви хочете зберегти в цілості куплений в офіс комп’ютер або дороге GPS-обладнання в автомашині вашого автопарку, тому датчик розтину допоможе вам досягти цієї мети – нечисті на руку співробітники навряд чи зуміють встигнути відключити або нейтралізувати цей нехитрий і мініатюрний датчик до того, як він пошле сигнал тривоги.

При перевезенні цінних вантажів теж можлива установка кінцевиків, щоб проконтролювати цілісність упаковки і не допустити зловживань ваших підлеглих.


Крім того, такі датчики іноді встановлюються з метою запобігти непрофесійне втручання в роботу складної і дорогої техніки, як наприклад, заміну деталей комп’ютера або навігатора.