ГАЛЬВАНІЧНА РОЗВ’ЯЗКА


Електричне обладнання автомашини складається з декількох електричних контурів або ланцюжків, тому між ними можливо електромагнітне взаємодія. Зрозуміло, що така взаємодія може серйозно впливати на роботу окремих систем або пристроїв, тому для виключення цього явища була придумана гальванічна розв’язка.


Захист систем автомобіля від електромагнітного випромінювання

Гальванічна розв’язка – це ізоляція окремих електричних контурів всередині бортової системи автомашини, одночасно відбувається передача електроенергії між окремими ланцюгами без електричного контакту між ними, забезпечується підвищення захисту від перешкод, сумісність пристроїв і точність вимірювання датчиків.

Максимальний струм, що протікає між ланцюгами, обмежується тільки малими електричними опорами, це призводить до протікання вирівнюють струмів, а вони, в свою чергу, можуть завдати шкоди компонентам електричного кола і людям, торкатися до незахищеного обладнання. Прилад, що забезпечує гальванічну розв’язку, називається перетворювачем, він лімітує передачу енергії від одного ланцюга до іншої, щоб уникнути таких неприємностей.


У схемах сучасного електрообладнання використовуються в основному тільки два типи гальванічної розв’язки:


     
  • трансформаторний – з включенням в мережу трансформатора, про такий спосіб можна почитати тут ;
  •  

  • оптоелектронний – з використанням оптореле, докладніше з роботою оптоелектронних систем можна ознайомитися тут.

Другий варіант стає все більш популярним через набагато менших габаритів пристроїв, тоді як трансформаторні способи залишаються досить громіздкими.


Важливо! Гальванічна розв’язка забезпечує безпечну роботу як окремих контурів електросистеми автомобіля, так і функціональність всієї структури в цілому, вона ізолює вхід-вихід електрообладнання від впливу електромагнітного поля всередині бортової системи машини, а також від заземлення і стрибків напруги.


Одна з найпоширеніших причин використання гальванічної розв’язки – це перешкоди в звуковій апаратурі автомобіля при спробі зарядити телефон або планшет від бортової електросистеми. Як тільки ви підключаєте в мережу трансформатор або оптореле, перешкоди зникають.


Модуль перетворювача може виступати в ролі оптимізатора сигналів, приводячи вихідна напруга у відповідність до вимог всіх пристроїв, включених в електричну мережу автомашини.


Критерії вибору

Перетворювачі з гальванічною розв’язкою представлені на ринку України досить широко, і для того, щоб ви могли придбати оптимальний варіант цього товару, необхідно визначити для себе кілька критеріїв:


     
  • перш за все, потрібно скласти схему включення пристроїв в систему автомашини, які будуть працювати в ній на постійній основі – це можуть бути сигналізація, датчики контролю, навігатор і ін. Знаючи вимоги цих пристроїв до мережі, ви зможете зорієнтуватися і в типі гальванічної розв’язки для своєї машини;
  •  

  • вибирайте тип перетворювача, рекомендований виробником до певного типу електромережі, від цього технічного рішення залежить комфорт ваших подорожей і навіть життя ваших близьких.


Гальванічна розв’язка є однією з найважливіших комплектуючих систем в електромережі автомобіля, вона забезпечує коректну роботу всіх приладів, які ви будете підключати до бортової системи.