GPS / GLONASS АНТЕНИ


З розвитком GPS-навігації на перше місце висунулася необхідність отримання більш чіткого сигналу від супутників в важкодоступних місцях – там, де висотні будівлі, густий ліс або скелі заважають проходженню сигналу, необхідного для супутникового позиціонування. Тому розробники GPS-обладнання винайшли і запустили в масове виробництво GPS / GLONASS-антени, здатні приймати супутникові сигнали в різних географічних і кліматичних умовах.


GPS / GLONASS-антени: функції, класифікація

Основною функцією GPS-антени є посилення і якісне поліпшення сигналу від супутника (або супутників) для подальшої передачі на GPS-трекери або навігатори. Для нормальної реалізації цієї функції провідні інженерні уми різних технічних і інсталяційних компаній розробили кілька типів антен для прийому-передачі сигналу в певних умовах.


За ознаками конструювання GPS-антени діляться на:


   
 • зовнішні і внутрішні. Зовнішні приєднуються до GPS-пристрою кабелем, внутрішні вже вмонтовані в пристрій;
 •  

 • активні і пасивні. Активні містять у своїй структурі спеціальний підсилювач сигналу, пасивні працюють без підсилювача;
 •  

 • плоскі і спіралеподібні. Плоскі вловлюють сигнали супутників, розташованих прямо над ними, спіралеподібні мають більш широкий робочий діапазон.


Детальніше про класифікацію та функціональні особливості GPS-антен можна прочитати в цій статті .

Ціновий діапазон GPS / GLONASS-антен досить широкий, тому будь-який автовласник зможе вибрати собі це важливий пристрій в залежності від своїх побажань і можливостей.


Установка і експлуатація антени

Від правильної установки антени безпосередньо залежить якість сигналів, які GPS-обладнання отримує і передає за допомогою супутникового зв’язку.


Тому дуже важливо знати і виконувати правила установки GPS / GLONASS-антени:


   
 • антену потрібно встановити в салоні автомобіля там, де вона зможе приймати сигнали від супутників, що знаходяться як прямо над нею, так і на лінії горизонту;
 •  

 • не кладіть поруч з антеною джерела електромагнітного випромінювання або інші антени;
 •  

 • встановлюйте GPS / GLONASS-антену на металеву основу, але не залишайте металеві предмети в її робочій зоні (дроти, інші пристрої та ін.);


Виходячи з цих правил, легко зрозуміти, що найкращим місцем для установки антени може бути дах автомобіля або вітрове скло, тільки тоді можна гарантувати максимальну швидкість прийому і передачі даних до приймаючого GPS- обладнанню.

Як правило, такі антени мають потужні магнітні підстави, які надійно утримують їх на металевому даху автомашини навіть під час швидкого руху. Хоча серед водіїв і автомобільних експертів побутує думка, що приймачі з магнітним підставою набагато гірше приймають сигнал саме через магнітних перешкод, більшість інженерів все ж не бачать в цьому особливої ​​проблеми.


Важливо! GPS / GLONASS-антена може посилювати сигнали стільникового зв’язку, інтернету 3G / 4G, сигналу систем супутникового позиціонування GPS


При використанні GPS / GLONASS-антени слід пам’ятати, що її можна підключити і до звичайної автомагнітоли, і до складного GPS-обладнання, тому краще обміркувати сумісність і доцільність придбання певних пристроїв.