GPS МАЯЧОК


Дуже часто в старих пригодницьких фільмах ви бачите, як хитрі сищики або браві поліцейські заявляють, що в машині злочинців захований мініатюрний маячок, який сигналить про місцезнаходження автомобіля. Минуло всього кілька років, і унікальні фантастичні приборчики стали буденною справою – тепер вони називаються GPS-маячками або GPS-трекера, та й продаються досить широко. Такі пристрої бувають двох видів – автомобільні і персональні (призначені для особистого носіння, наприклад – для дитини або літньої людини) і виглядають як сірникову коробку, тільки пластиковий.


Як він працює

Принцип функціонування хитрого пристрою під назвою GPS-маячок базується на передачі даних через систему GPS / GSM. Відбувається це таким чином:


   
 1. GPS-трекер встановлює координати вашої машини в разі незняття сигналізації або при спрацьовуванні певних датчиків (зміни температури в двигуні, в салоні та ін.) І відсилає їх вам за вказаною каналу зв’язку. Це може бути смс-телефонія або повідомлення на сайті підтримки вашого трекера, якщо ви там зареєстровані.

 2.  
 3. Ви можете надіслати команду заблокувати рух машини і повідомити в патрульну поліцію про викрадення – точні координати вкраденого автомобіля істотно полегшать його пошук.


Автомобільний маячок досить інформативно описується тут .

Зв’язок з GPS-маячком може здійснюватися як через мережі стільникових операторів GSM (похибка 100-150м), так і через супутниковий GPS (похибка меньше15м), все залежить від попередніх налаштувань трекера і місцезнаходження автомобіля.

Увага! Супутниковий сигнал майже не вловлюється, якщо автомобіль знаходиться в якій-небудь підвальній стоянці або в тунелі, тоді дані про місцезнаходження передаються по каналу GSM.

Перенісши їх на карту в смартфон або в комп’ютер, ви відразу побачите досить обмежений район, де в дану хвилину відстоюється ваша машина після викрадення.


Застосування GPS-маячка

Автомобільний маячок необхідний не тільки на випадок крадіжки автомашини, а й для відстеження спецмашин охоронних, медичних, інкасаторських тощо. Служб з метою забезпечення безпеки співробітників і контролю за цінними вантажами.

Якщо ви є власником великого автопарку, то установка таких маячків істотно поліпшить показники вантажоперевезень і економії палива – адже ви зможете в спеціальному програмному забезпеченні побачити всі зупинки своїх машин, витрата бензину і відхилення від маршруту. Можливо також стеження за автомобілями в он-лайн режимі через спеціальні інтернет-сервіси.


Міфи про GPS-маячки

Безумовно, те, що створив одна людина – інший може розгадати. Але специфіка роботи GPS-маячків настільки унікальна, що нейтралізувати їх надзвичайно важко, хоча і теоретично можливо.


   
 • Сигнали GPS-маячків можна заглушити спеціальними глушилками.

Можна, якщо зловити саме той момент, коли маячок буде передавати / отримувати сигнал. Але фактично такий момент вловити неможливо, а тримати глушилку постійно включеної викрадачі, як правило, не можуть – їм потрібна координація дій.


   
 • Сигнали GPS-маячків можна вловити і знищити сам трекер.

Можна, але для цього доведеться по гвинтика розібрати машину – маячок дуже компактний і непомітний, без специфічного Піканья і інших звуків. Тому виявити його важко. До того ж, автомобільні експерти радять купувати відразу два маячка, якщо грабіжники знаходять один, то другий спокійно продовжує вас інформувати про всі пересування викраденій автомашини.


Вартість

Ціна на GPS маячок лежить в діапазоні від декількох сотень гривень до кількох тисяч, тому кожен може підібрати собі той автомобільний трекер, який підходить саме під його систему автомашини. До того ж, купувати дорогий GPS-маячок, якщо не встановлені певні блокіратори на двигун та ін., Є бессмисленним- ви все одно не зможете користуватися всіма можливостями унікального пристрою.