GPS МОДУЛІ


Збираючись в похід або поїздку в незнайоме місце, ви обов’язково подумаєте про те, як будете орієнтуватися там, розшукувати місця для ночівлі та ін. Найпростіше рішення – це придбати звичайний GPS-навігатор , який підкаже всі необхідні відомості. Але існують і інші прилади, які зможуть допомогти в навігації, при цьому обійдуться набагато дешевше.

Одним з механізмів, що працюють безпосередньо з системою встановлення локації, є GPS-модуль – прилад, який приймає сигнали з супутників і визначає таким чином ваші координати.

GPS-модуль: характеристика, функції

GPS-модуль являє собою компактний пристрій, приймач, схожий на звичайну флешку, він вміє тільки ловити сигнали, обробляти ці дані і показувати відразу ж ваші координати на карті, якщо ви приєднаєте його до планшета або звичайного телефону з відповідними настройками. Надійна навігація буде вам забезпечена без зайвих витрат на автомобільний навігатор.

Увага! GPS-модуль є частиною дуже багатьох сучасних електронних пристроїв, тому уважно читайте технічні характеристики перед ухваленням рішення про покупку .

Наприклад, такий модуль часто вбудовується в відеореєстратори автомобілів для відстеження швидкості руху в будь-якій точці маршруту. Це дає можливість контролю за переміщенням цінних вантажів або перевезення людей, тому різні служби (поштові, інкасаторські), а також власники автопарків досить часто встановлюють GPS-модулі в свої автомашини. Більш докладно про сучасних системах GPS-моніторингу автотранспорту можна прочитати тут .

Використовуватися такий пристрій може і зі звичайними ip-відеокамерами, планшетами, смартфонами, якщо, звичайно, в них вже не був вбудований свій модуль навігації. Зазвичай для якісної роботи пристрою необхідна установка додаткового програмного забезпечення, яке відповідає за коректне відображення відомостей з GPS-модуля на карті.

Який модуль купити

Увага! Перш, ніж прийняти рішення про покупку GPS-модуля, вирішите – з яким приладом в парі він буде у вас працювати? Це може бути планшет, екран автомобіля, телефон, відеокамера – всі пристрої, де є великий екран і можливість установки додаткового програмного забезпечення.

Далі ви можете з’ясувати такі відомості:

  • яка саме модифікація GPS-модуля підійде для відеотехніка – тип операційної системи, частота процесора, обсяг пам’яті, модель чіпсета. Всі ці нюанси необхідно враховувати для нормальної спільної роботи двох пристроїв.
  • наявність слота для карти пам’яті. Ви зможете повніше використовувати всі можливості GPS-модуля, якщо такий слот є. Але обсяг пам’яті в сучасних модулях зазвичай і так достатній для необхідних операцій, тому рішення тут приймається, виходячи з ваших потреб.
  • універсальна або однотипна модель. Зрозуміло, що універсальний GPS-модуль виконає не лише обчислення ваших координат, але і зафіксує швидкість руху авто та ін. Однак, якщо ви просто вирішили з’їздити на рибалку в нове місце, то з простим GPS- пристроєм точно не заблукаєте, а розрахунки швидкості вам взагалі не будуть потрібні.

Вартість GPS-модуля залежить від його можливостей і якості виробництва, але в будь-якому випадку модуль обходиться дешевше навігатора того ж торгового бренду. Тому, якщо у вас вже є сучасний прилад з екраном, то для зручної навігації цілком можна купити простий модуль за кілька сотень гривень.

Найбільш охоче мініатюрний GPS-модуль використовується саме мандрівниками, які не хочуть завантажувати себе зайвими приладами, типу навігатора. Компактний пристрій, що не займає багато місця в рюкзаку або на приладовій панелі, цілком впорається з завданням визначення за супутниковими сигналами вашого місця розташування.