КОМПЛЕКТУЮЧІ


Для комфортабельних, безпечних і приємних поїздок на автомобілях встановлюється величезна кількість корисних систем перетворення, стеження, електроживлення та ін. Безумовно, можна обійтися і без них, але цивілізованого авто-мандрівникові набагато зручніше знаходити пункт призначення через GPS-пристрої і тримати зв’язок з рідними за допомогою мобільного телефону або ноутбука, а не везти з собою багато автодорожніх карт, розшукуючи працюють таксофони.

Під комплектуючими системами автотранспорту на увазі перетворювачі напруги і сигналу, GPS GLONASS антени, тривожну кнопку, блок живлення і прилади, що забезпечують безпеку електромережі – гальванічну розв’язку, захисні пристрої від перепадів напруги.

Перетворювач напруги

Перетворювач напруги з 12 до 220 вольт – це прилад, який перетворює постійний струм в змінний, необхідний для використання побутової електротехніки. Генератор і акумулятор автомашини видає напругу 12 вольт, тоді як для електробритви або зарядки телефону необхідний вольтаж в 220вольт. Саме тому до складу електричного кола автомобіля часто встановлюється інвертор, або перетворювач напруги.







Важливо! Для коректної функціональності і тривалої працездатності інвертора необхідно завжди пам’ятати, що величина пускового напруги завжди вище мінімум удвічі заявленого. Це означає, що в інвертор з напругою в 1кВт не можна включати кіловатний прилад, це може привезти до поломки інвертора або техніки.


При наявності перетворювача напруги відповідної потужності ви можете вільно користуватися звичною побутовою електротехнікою, заряджати телефон і ноутбук, кип’ятити воду для кави під час зупинок і навіть гладити речі праскою – просто потрібно уважно прораховувати напруга включаються в інвертор приладів.


Інвертори також широко використовуються в альтернативній енергетиці як елемент стійких систем перетворення енергії вітру або сонця в електричний струм для побутових потреб.


Перетворювач сигналу

Автомобільний конвертер призначений для перетворення сигналу високого рівня в сигнал низького рівня, тобто, такий перетворювач знижує напругу з 24вольт до 12 і служить для перетворення цифрового сигналу в аналоговий. Це необхідно для коректної роботи деяких пристроїв серії GPS / GSM обладнання, так як оптимальне напруга для них – 12вольт, хоча виробники заявляють про робочому діапазоні 9-36вольт.


Перетворювач сигналу є особливо бажаним для установки датчиків рівня палива, так як скачки напруги на провідному кабелі істотно впливають на точність показань датчика. Тому даний пристрій має зацікавити власників великих автопарків, які вводять контроль за нераціональним використанням бензину або солярки.


Блок живлення

В автомашині блок живлення призначений для підключення різної автомобільної електроніки, що працює від мережі з параметрами: напруга 12вольт, ток 20 ампер, напруга – 240ватт. Він виконує роль перетворювача напруги, володіє захистом від перевантаження і коротких замикань.


Відмінність блоку живлення від інвертора полягає в тому, що останній перетворює весь проходить через нього струм, тоді як блок живлення – тільки близько 90%. Це означає, що за допомогою блоку живлення можна підключати електроприлади, в яких вмонтовано додатковий захист від стрибків напруги або пристрої з широким діапазоном параметрів вхідного струму.


GPS / GLONASS антени

Для поліпшення і посилення сигналу для GPS-обладнання вашого автомобіля розробники бездротового моніторингу винайшли GPS / GLONASS антени, які істотно підвищують функціональність навігаторів, датчиків і інших GPS-пристроїв.


Докладно про класифікацію антен і особливості їх експлуатації можна прочитати тут або в вікіпедії , щоб ви могли вибрати собі саме відповідне обладнання для конкретних цілей.






Важливо! GPS / GLONASS антени використовуються в залежності від модифікацій в GPS -улаштування для автомобільного, поввушного і водного транспорту, тому обов’язково проконсультуйтеся перед покупкою антени з кваліфікованими фахівцями


Захист від змінної напруги

В автомашинах із застарілим електрообладнанням може виникати змінну напругу, яка негативно впливає на роботу сучасних GPS-пристроїв. Не завжди є можливість змінити генератор при установці датчика рівня палива, тому інженери-електротехніки запропонували в якості рішення установку діодних мостів, які захищають обладнання автомобіля від струмового перевантаження.


Бажано відповідально проаналізувати необхідність захисту придбаного GPS-обладнання від можливих неприємностей і, можливо, вжити заходів для його тривалої і безпроблемної роботи.


Слід зауважити, що більшість датчиків рівня палива вже оснащені необхідними елементами захисту від змінної напруги, тому установка додаткових діодних мостів для нормальної роботи їм не потрібно.


Тривожна кнопка

Кнопка SOS є одним з найпотрібніших комплектуючих GPS-пристроїв автомобіля, так як з її допомогою автовласник може подати сигнал про викрадення машини, про напад і інших неприємних ситуаціях.


Тривожні кнопки можуть бути:


     
  • п роводнимі – встановлюються безпосередньо в салоні авто в непомітному, але легкодоступному місці, приєднуються до GPS-терміналу, який також встановлений всередині машини;
  •  

  • б еспроводнимі – випускаються у вигляді брелока, з’єднані з терміналом GPS-зв’язком, можуть подати на нього сигнал на відстані до 1 км.

Після натискання тривожної кнопки зазвичай відбувається наступне:


     
  1. GPS-термінал відправляє смс-повідомлення (або автоматичний дзвінок) з координатами автомашини на певні номери телефонів, в тому числі – в службу охорони.

  2.  
  3. Найближчий до місця події патруль негайно починає переслідування автомашини.

  4.  
  5. В залежності від наявності іншого GPS-обладнання в автомобілі або дистанційно блокується робота двигуна, або машина затримується силовим методом.


Детальніше про роботу бездротової тривожної кнопки можна прочитати в цій статті

Гальванічна розв’язка

Електричне обладнання автомашини складається з декількох електричних контурів або ланцюжків, тому між ними можливо електромагнітне взаємодія. Зрозуміло, що така взаємодія може серйозно впливати на роботу окремих систем або пристроїв, тому для виключення цього явища була придумана гальванічна розв’язка.


Гальванічна розв’язка – це ізоляція окремих електричних контурів всередині бортовий електросистеми автомашини, одночасно відбувається передача електроенергії між окремими ланцюгами без електричного контакту між ними.


Детальніше про гальванічної розв’язки можна прочитати в вікіпедії.

Максимальний струм, що протікає між ланцюгами, обмежується тільки малими електричними опорами, це призводить до протікання вирівнюють струмів, а вони, в свою чергу, можуть завдати шкоди компонентам електроланцюзі і людям, торкатися до незахищеному обладнання. Прилад, що забезпечує гальванічну розв’язку, лімітує передачу енергії між ланцюгами, щоб уникнути таких неприємностей.