Курсоуказателя


Розробка та впровадження принципів GPS-позиціонування принесли в наше реальне життя багато корисних і дивовижних приладів:

  • розумні навігатори, які підказують дорогу;
  • трекери, що надають повний звіт про рух машин вашого автопарку;
  • протиугінні системи, датчики та інші розумні пристрої, що використовують дані і роботу супутникового зв’язку.

Не менш дивним і корисним є також застосування принципів GPS-навігації в сільському господарстві, а точніше – в системі курсоуказателя, яка призначена для контролю за роботою трактора.

GPS курсоуказатель для трактора

При роботі на сільськогосподарській техніці неминучі огріхи при оранці або пропуски при поливі, обприскуванні та ін. Щоб оптимізувати обробку полів, був винайдений курсоуказатель, який якраз і контролює за допомогою навігаційного обладнання вже зорані або обприскати ділянки землі, показуючи на сенсорному екрані інформацію по окремих смугах – напрямок руху трактора, пропущені ділянки, швидкість, площа зораного поля і т.д.

GPS-курсоуказатель складається з наступних частин:

  • GPS-приймач, який здатний приймати сигнал відразу від декількох супутників, що значно покращує точність вимірювання;
  • Багатофункціональний дисплей – повністю сенсорний для зручності управління і контролю;
  • Необхідна гарнітура – тримач, кабелі з роз’ємами, навушники та ін.

Як бачите, курсоуказатель дуже простий в конструкції, а значить, і в експлуатації. Компактна система управління дозволить будь-якому освоїтися з нею за годину-дві навчання.

Увага! Важливе значення набуває використання такого чудового приладу при роботі в сутінках влітку, коли вдень дуже жарко для внесення рідких добрив або обприскування посівів від шкідників. Без курсоуказателя тракторист просто не зможе точно і якісно виконувати такі види робіт через погану видимість, яка б не була в його розпорядженні чудова техніка для сільського господарства.

Можна ознайомитися з роботою GPS-курсоуказателя більш наочно в наступному відео </a >.

Характеристики навігатора для трактора

GPS-курсоуказатель називають ще системою паралельного водіння, деякі порівняльні характеристики окремих систем наводяться в наступній таблиці:

Назва Точність вимірювання Потужність антени Прийом сигналу Ціна, приблизна, грн
Система паралельного водіння Agro Nav 20 – 40 см 1 Гц GPS / ГЛОНАСС 15000
Система паралельного водіння eFarm (на базі планшета) 15- 20 см 10Гц GPS / ГЛОНАСС / SBAS 28 000-29 000
Система паралельного водіння Trimble GFX-750 15- 20 см 10 Гц GPS / ГЛОНАСС 76 000-78 000

Як видно з таблиці, велике значення мають не тільки заявлені технічні можливості GPS-курсоуказателя, але і фірмова репутація виробника.

Агронавігатор – це вигідно

Не секрет, що значну частку вартості сільськогосподарських продуктів в Україні становить ціна витраченого палива, а також інших дорогих витратних матеріалів – добрива, необхідні хімікати та ін. Ви можете істотно скоротити всі ці витрати , якщо придбаєте не тільки сучасну техніку для сільського господарства, а й абсолютно інноваційну систему контролю – GPS-курсоуказатель. Він допоможе вам оптимізувати роботу трактористів, так як абсолютно точно покаже напрямок оранки, кількість оброблених ділянок, межі поля – і не пропустить ні огріхів, ні нахлестов. Економія палива і дорогих добрив істотно позначиться на вашій прибутку, швидко окупивши витрати на систему паралельного водіння.