НАСОСИ


Під’їжджаючи до заправки, ми бачимо акуратні бетонні доріжки, сучасні легкі будівлі і сяючі новенькі колонки, інша функціональна частина станції зазвичай прихована від сторонніх очей. Але ця частина існує: резервуари для палива, насоси та ін.


Для коректної роботи заправної колонки паливо має надходити через неї безперервним і сильним потоком – а це означає, що для його подачі потрібен насос.


Насоси – класифікація, конструкція

Насос АЗК (автоматична заправна колонка) – це гідравлічна система, яка за допомогою енергії двигуна створює потік рідини, переміщаючи його в заданому напрямку. Звичайне тиск в насосі на заправній станції – 1,5-3атмосфери, з чого випливає, що двигуни на таких системах встановлюються досить потужні. Детальніше про насоси АЗК можна прочитати в вікіпедії.

За типом двигуна насоси АЗК поділяються на :


   
 1. Двигуни з електричним приводом найпоширеніші і функціональні, що забезпечують оптимальну потужність потоку палива за рахунок енергії електричного струму.

 2.  
 3. Двигуни з пневматичним або гідравлічним приводом застосовуються там, де найменша несправність електропроводки або електродвигуна може привести до катастрофи – наприклад, на роботах в рудниках або шахтах – існує потенційна небезпека виникнення іскри в умовах скупчення займистих газів. Пневматичний і гідравлічний привід таку небезпеку виключають.


Відомості про безпеку при установці насосів з електричним приводом дотримується дуже суворо, тому роботи по інсталяції електричних систем необхідно доручати висококваліфікованим фахівцям, економія в даному випадку абсолютно неприйнятна.


За типом конструкції насоси АЗК діляться на :


   
 • Модульні – в них насос і електродвигун монтуються на одну раму, але по суті залишаються окремими елементами, такі об’єднуючі системи називаються консольним насосним блоком;
 •  

 • Моноблоки – в цій системі електродвигун з’єднаний з насосом на одній осі. Моноблочні насоси використовуються при перекачуванні і відвантаження палива, в тому числі – і в якості мобільних насосів. Якщо точніше, то в основному моноблоки широко застосовуються в транспортних і будівельних компаніях. Позитивними характеристиками можна вважати більш компактні розміри моноблоків, меншу масу і ціну, а недоліком – можливість протікання палива в сам електродвигун.
Важливо!

Небезпека протікання криється в тому, що паливо може вимивати технічну мастило з вала двигуна, тому слід уважно стежити за станом моноблока і запобігати таким явища.


За принципом будови насоси для АЗС можна розділити на
:


   
 • Шестеренні – рідина переміщається за рахунок всмоктування і розрядження при обертанні шестерень на валу, шестеренні відносяться також до типу самоусмоктувальних насосів;
 •  

 • Гвинтові – в них шестерінки замінені гвинтами. Детальніше можна прочитати тут ;
 •  

 • Шиберні – універсальні насоси для рідин будь-якого ступеня в’язкості, вони також показують непогані результати самоусмоктування < / strong> ;
 •  

 • Відцентрові – насоси, де використовується відцентрова сила для переміщення рідин з напірного у всмоктуючий трубопровід. Детальніше про цей тип насосів ви можете почитати в статті вікіпедії .

Кілька порад

При покупці насоса вам доведеться дуже вдумливо радитися з фахівцями, так як кожен тип насоса має свої переваги і недоліки.


Наприклад, шиберні насоси краще використовувати в комплексі з фільтромтонкого очищення для запобігання неполадок та аварій. Бо в шиберних апаратах рухливі елементи занадто щільно контактують з нерухомими, і найменший сміття в паливі може спричинити за собою вихід з ладу всього агрегату.


Найменше завоздушіваніе труб змусить ваш відцентровий насос вийти з ладу досить швидко, тому краще запобігти таке явище, ніж міняти через коротке час систему подачі палива.

Необхідно також враховувати, що принцип самоусмоктування не означає відмінну роботу насоса в умовах наявності великої кількості повітря в трубах – заповнити з нуля рідиною порожні труби насос не зможе. Тому зазвичай деяку кількість рідини в будь-який всмоктує агрегат заливати доведеться вручну, а ось далі насос буде працювати відповідно до своїх технічних параметрів і характеристик.