ПОРТАТИВНІ GPS НАВІГАТОРИ


У сучасному світі з’явилося багато корисних, цікавих приладів, які полегшують людині не тільки роботу, а й перебування на відпочинку. Наприклад, років тридцять тому для туристичної поїздки в інше місто треба було запастися картою або розпитувати перехожих про своє місцезнаходження, а при поході в ліс або в гори доводилося вчитися користуватися і картою, і компасом, і знати дещо з географії, астрономії та ін .

Зараз же всі ці карти, компаси, орієнтири та інші відомості з легкістю поміщаються в невеликий портативний GPS навігатор, який покаже вашу точну локацію і сам прокладе найкоротший, зручний шлях з усілякими розрахунками до бажаного кінцевого пункту. Вам залишається тільки строго слідувати вказівкам розумного приладу.

Як саме влаштований і працює GPS-провідник, можна детально прочитати тут , а вам, напевно, цікаво знати –

Що вміє навігатор?

Пристрій за допомогою супутникової системи GPS визначає ваше місце розташування, розташовані поблизу об’єкти, зазначає за вашим бажанням цікаві місця і прокладає необхідні вам маршрути.

Навігатор зовні схожий на компактний мобільний телефон з дисплеєм, зручний для зберігання і перенесення, але зазвичай має більш яскраву окантовку – щоб не загубився в траві або в кам’яній розсипи. Правда, на відміну від більшості моделей телефонів, все навігатори мають кращий захист від ударів, пилу і вологи.

Важливо пам’ятати! Портативні навігатори можуть працювати трохи більше доби без підзарядки акумуляторів або від звичайних пальчикових батарейок маркування АА. Класифікація навігаторів – який вибрати?

Перш, ніж приступити до вибору навігатора, вам необхідно визначитися, для чого він буде потрібен, які функції повинен виконувати. Сформулювавши відповіді, уважно прочитайте характеристики окремих видів туристичних навігаторів:

  • навігатори без можливості завантаження карт, без слота для карти пам’яті;
  • пристрої з вбудованою пам’яттю, достатньою для завантаження двох трьох об’ємних карт;
  • туристичні навігатори зі слотом карти пам’яті, що дозволяє довантажувати додаткова карти місцевості.

З наведеної класифікації, логічно припустити, що для екстремальної поїздки по незвіданих місць явно необхідний портативний навігатор з можливістю завантажувати якомога більше карт незнайомих околиць і більш широким функціоналом для визначення координат. У такий функціонал зазвичай включені висотоміри, компаси, всілякі додатки для вимірювання пульсу, для орієнтування у водному або повітряному просторі, смарт-оповіщення, тренувальні програми та ін. Навіть найпростіші навігатори здатні допомогти, наприклад, туристу знайти свій готель в незнайомому місті або водієві зорієнтуватися на дорозі. У автотранспортної сфері застосування GPS / ГЛОНАСС обладнання розвинене досить широко – від простого навігатора для водіїв до складних датчиків, призначених для моніторингу цілих автопарків. Система слідкування за будь-яким автомобілем (Wialon або Форт Монітор) за допомогою особливого програмного забезпечення може передавати в онлайн режимі на ваш комп’ютер всі дані не тільки про маршруті всіх машин, але і про витрату палива, перевищенні швидкості, зупинках і часу прибуття в певний пункт. У такі системи включений базовий набір різних типів карт з можливістю додавання власних.

Важливо знати! Завантажувальні маршрутизувати карти України мають особливий формат, але кожен район світу вже відображений в версіях для навігаторів, їх легко знайти, скачати на карту пам’яті або безпосередньо в навігатор.

Залежність ціни від наявності різних функціональних можливостей навігатора більш наочно відображена в наступній таблиці:

Ціна, грн Наявність слота для карти пам’яті Стійкість до навантажень Кількість збережених треків і маршрутних точок Додатковий функціонал (висотомір, компас, пульсометр і ін.)
Приблизно від 3 000-6000 Є 100треков, 10 000точек
Від 6 000-8 000 + Є 200 треків, 10 000точек 2 000 – 4 000 шляхових точок +
Від 8 000 -30 000 + Є 200треков, 10 000 точок, 200маршрутов +
& nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp;

Зрозуміло, що вбудована пам’ять навігатора теж «росте» разом з ціною, а функціонал стає більш просунутим і не обмежується вже лише виміром пульсу.

Найбільш просунуті навігатори можна використовувати в якості резервного обладнання пілотам літаків або капітанам яхт, так як пристрої GPS можуть включати в себе функцію управління дрейфом від місця стоянки судна або зареєстровані карти польоту з метеорологічними даними .

Асортимент розумних електронних приладів-гідів величезний і різноманітний, тому вибір навігатора цілком залежить від конкретних завдань, які ви на нього хочете покласти.