ПЕРЕТВОРЮВАЧ НАПРУГИ


перетворювачем напруги називають прилад, який перетворює постійний струм в змінний, або навпаки. Детальніше про ці чудові прилади можна прочитати тут , а вам напевно цікавіше дізнатися саме про автомобільні перетворювачах – инверторах.

Автомобільні генератори або акумулятори можуть дати напруга не більше 12 вольт, тоді як для електробритви або зарядки телефону необхідний вольтаж в 220вольт. Саме тому до складу електричного кола автомобіля часто встановлюється перетворювач напруги. Вони компактні, зручні і досить прості в експлуатації, тому вам не важко буде встановити пристрій у своїй автомашині самостійно.


Саме автомобільні перетворювачі напруги мають найвищий ККД серед аналогічних пристроїв – близько 80%.


Величезне значення набуває використання інвертора в комплексі GPS-моніторингу транспорту – адже більшість пристроїв відстеження працюють саме від мережі 220вольт, хоча останнім часом торгові лінії пристроїв для автотранспорту налагодили масовий випуск товарів, адаптованих під автомобільні бортові електромережі.

Інвертор в автомашині – особливості вибору та експлуатації

Перетворювач напруги необхідний для авто-туристів, які хочуть заряджати телефони і ноутбуки під час поїздки, а також мати можливість закип’ятити воду в електрочайнику і поголитися електробритвою. Інвертор призначений для виведення нормального напруги в 220вольт, яке підходить для роботи всієї сучасної побутової електротехніки.


Для комфортного відпочинку на колесах рекомендується придбати сучасну і потужну модель перетворювача напруги, який забезпечений спеціальним захистом – у разі включення в мережу приладу з великим пусковим або робочою напругою такий захист просто відключить перетворювач, не заподіявши шкоди електроприлади.

Якщо ж ви плануєте заряджати мобільні телефони або смартфони, то можна купити інвертор меншої потужності, правда, необхідно буде постійно пам’ятати, що включати в нього праску все ж не рекомендується.


Вибираючи перетворювач, потрібно також обов’язково звернути увагу на його функціональні опції – захист АКБ машини від повної розрядки, захист від перевантажень, короткого замикання або перегріву.


Малопотужні інвертори можна приєднати до бортової системи автомобіля через звичайний прикурювач, а більш серйозні моделі включаються в ланцюг безпосередньо через АКБ.


Щоб правильно експлуатувати автомобільний інвертор, слід пам’ятати кілька важливих моментів:


     
  1. вихідна потужність інвертора повинна бути не менше, ніж заявлена ​​потужність електроприладу, який ви маєте намір підключати до перетворювача.

  2.  
  3. пускова потужність зазвичай вище будь заявленої в 2 рази. Тобто, якщо в техпаспорті фена вказана потужність в 300Вт, то пускова потужність складе як мінімум 600 Вт. Це означає, що включати фен в інвертор з вихідною потужністю 500вт не можна.

  4.  
  5. не слід часто і довго використовувати перетворювачі напруги з потужністю близько 2кВт – це може привести до закипання автомобільного акумулятора.

  6.  
  7. під час запуску і глушіння двигуна авто краще відключати інвертор від АКБ автомобіля – це допоможе продовжити термін його служби.
Важливо! Інвертор витрачає електроенергію автомобільного акумулятора, тому необхідно стежити, щоб акумулятора вистачатиме розряджався повністю. Під час відпочинку можна залишити двигун автомобіля включеним для підзарядки акумуляторної батареї.