RFID МЕТКА


Кожен покупець в магазинах бачить на товари так званий штрих-код, де в незрозумілих рисочках і цифрах зашифрована інформація про продукт: країна-виробник, дата випуску, класифікація і т.д. Але технології ідентифікації товарів продовжують розвиватися, тому потроху починає поширюватися метод RFID-мітки.


Що таке RFID-мітки

RFID – це метод ідентифікації, при якому за допомогою радіосигналів можна вважати і записати інформацію, зберігши її на транспондері – RFID-мітки Тобто, сама RFID-система включає в себе пристрій, що зчитує (або рідер) і транспондер (це і є RFID-мітка).

У свою чергу, RFID-мітка теж складається з декількох елементів:


   
 • інтегральна схема (ІС) для зберігання і обробки інформації, перезапису і зчитування сигналу, в схему входить також джерело живлення;
 •  

 • антена для прийому і передачі сигналу.


Найпростіший і всім відомий приклад RFID-міток – це чіпи у бродячих тварин, де записується вся інформація про наших менших братів, щоб в особливих випадках можна було без зусиль прочитати вік, дату кастрації, відомості про щеплення та ін.

Хоча по функціональності ці мітки дійсно близькі до штрих-кодами, але область їх дії і застосування набагато ширше, тому вони могли б знайти широке поширення, якби не висока собівартість і протидію суспільства їх впровадження.

Класифікація RFID-міток

Систематизація міток досить складна і обширна, тому краще виділити основну класифікацію за типом енергоживлення:


   
 • п ассівние, які не містять джерела живлення, тому модулюють тільки відбитий сигнал рідера і за рахунок його енергії маю можливість передавати необхідну інформацію при зчитуванні, саме такими мітками чіпіруют бездомних тварин;
 •  

 • а ктівная з вбудованим джерелом енергії зазвичай мають більший обсяг пам’яті, ніж пасивні і тому можуть передавати більше інформації, а також мають в складі більшу кількість різних електронних міні-пристроїв;
 •  

 • п олупассівние містять в структурі джерело живлення, але за методом зчитування дуже схожі на пасивні.

Детальніше про RFID-мітках, їх класифікаціях по різним типам можна прочитати в вікіпедії .

Застосування міток та аргументи опозиціонерів проти RFID-технологій

RFID-мітки широко використовуються в менеджменті і в політиці маркетингу мережевих компанії, таких, як Wal-Mart або Philips. Адже на таку мітку можна записати якнайширшу інформацію про товар, аж до температури швидкопсувних продуктів, яка миттєво буде зчитуватися рідером- і таким чином, продавці зможуть швидко і точно сортувати товарний запас. При продажу мітки зазвичай знищуються автоматично, але якесь поле для зловживань все ж залишається.


Саме тому противники RFID-технологій вважають неприпустимим застосування міток – можливість неправомірного використання інформації теоретично існує. Наприклад, зловмисник з рідером в кишені легко і просто зможе визначити вартість куплених вами речей і таким чином намітити собі потенційну жертву.


Також в числі аргументів проти використання RFID-технології є такі, як:


   
 • Виникнення перешкод в електромагнітному полі;
 •  

 • Можливість витоку інформації;
 •  

 • Недовіра суспільства та ін.


Проте, застосування RFID-міток продовжує зростати, в тому числі, і в автомобільній галузі. Найпоказовішим прикладом є впровадження цієї технології в розробку якісно нового датчика відкриття бака, де мітка кріпиться на кришку, а рідер – на горловину. При знятті кришки датчик відразу ж передає сигнал, і обійти цю перешкоду зловмисникові неможливо.