СИСТЕМИ БЕЗПЕКИ


Крадіжки автомашин, на жаль, залишаються одним з найпоширеніших злочинів в світі, тому розробка пристроїв проти викрадення навряд чи втратить свою актуальність і велике значення. Але з автомобільної сферою пов’язані і інші злочини, як наприклад – крадіжка з машини, слив палива, вимагання під час дорожніх інцидентів. Якщо ж ви є власником або директором великої транспортної компанії, то напевно знаєте про спроби використання автомобілів фірми в особистих цілях.Важливо! Забезпечення безпеки необхідно у випадках перевезення цінних або небезпечних вантажів, під час транспортування людей, при можливих техногенних катастрофах. Встановлення системи безпеки допоможе уникнути багатьох неприємних ситуацій або хоча б мінімізувати їх наслідки.

Системи безпеки: види, принцип дії

Системи безпеки для автомобілів включають в себе пристрої сигналізації, спостереження та реагування.


   
 1. Сигналізація виконує функцію звукового або світлового оповіщення про несанкціоноване проникнення в автомобіль, і одночасно – покликана відлякати викрадача або грабіжника; < / li>
   
 2. Прилади спостереження контролюють всі дії зловмисника, записують їх на певні носії і передають через GPS / GPRS-пристрої на пульт охорони або власнику;
 3.  

 4. Реагують пристрої виконують запрограмовані команди – відключення запалювання, двигуна, блокування дверей і подачі палива.


За типом визначення потенційного ризику захисні системи транспортних засобів діляться на:


   
 • Системи безпеки, що використовують GPS / GPRS-моніторинг , яка включає в себе стеження за переміщенням автомобіля, діями водія, контроль всіх встановлених датчиків в машині, виявлення несправностей і передачу сигналу через «тривожну кнопку» – докладніше можна почитати на головній сторінці сайту ;
 •  

 • Система безпеки з використанням RFID маркування , де використовується можливість внесення інформації про водія, відомостей про вантаж, пункт призначення та ін . Загальні відомості про RFID-технології ви можете прочитати тут . Трекер з RFID-рідером зазвичай встановлюється в автомобіль, і тоді можлива, наприклад, блокування запалювання при невірної ідентифікації водія або при підозрілих діях з вантажем або баком для палива.


У систему безпеки також можуть бути включені датчики, які контролюють роботу двигуна, рівень кисню або масла. При виникненні форс-мажорній ситуації сигнал від таких датчиків надходить диспетчеру або водієві, щоб ті встигли відреагувати на несподівані зміни і запобігти аварії.


Безпека в транспортній сфері

Забезпечення безпеки транспортних перевезень є важливою частиною роботи будь-якого автопарку, тому ретельний підбір складових системи безпеки для конкретного автомобіля став пріоритетом в роботі інсталяційних компаній. Виходячи з потенційних ризиків для ваших машин і вантажів, ви можете самостійно комплектувати ту систему безпеки, яку вважаєте необхідною, але краще довірити таку комплектацію професіоналам.


Моніторинг транспортного засобу забезпечить вас відомостями про витрату палива і кількості простоїв автомашин, проконтролює весь шлях доставки вантажу, зафіксує несанкціоноване втручання в роботу датчиків розтину пристроїв або відкриття паливного бака. Саме тому встановлення системи безпеки на машини вашого автопарку стане вигідним вкладенням, що запобігає розкрадання і втрату частини прибутку.