для роздачі палива КРАНИ


Вибір обладнання для автоматичних заправних станцій (АЗС), як правило, ґрунтується на таких факторах, як: необхідна функціональність апаратів, тип палива, передбачувана завантаження устаткування і ін. Виходячи з цих умов , власники АЗС проводять закупівлю заправних колонок з потрібними комплектуючими – насоси, лічильники, для роздачі палива крани. Детальніше про автозаправні станції можна прочитати в статті вікіпедії.

Навіть самий недосвідчений водій відмінно знає, що паливо в машину заливається за допомогою паливороздавального крана або, так званого, пістолета, який вставляється в бензобак автомобіля і забезпечує безпечне і акуратне переміщення палива з резервуара заправної станції в паливний бак автомашини. Такі пістолети розрізняються між собою і конструкцією, і продуктивністю, і умовами експлуатації, тому при виборі пістолетів для колонок вашої АЗС корисно докладніше ознайомитися з деякими відомостями про паливороздавальних кранах.


Пістолет з паливом: що це таке, модифікації і види пристроїв

роздачі палива кран являє собою подовжений апарат зі зручною потужної руків’ям, за формою він дійсно нагадує пістолет, хоча призначений суто для заливання палива в ємності з вузьким горлом – в бензобак автомашини, каністру і ін .

Приблизну схему пристрою можна подивитися за посиланням . Такі пістолети приєднуються до шлангу, який йде від насоса, що перекачує паливо із резервуарів АЗС. В кран вмонтований спусковий важіль, який в ручному режимі відкриває або блокує потік палива, а іноді і відтинає (отсечной) клапан – він необхідний для того, щоб припинити потік палива в момент повного заповнення ємності.


Заправні пістолети поділяються на такі умовні категорії:


     
  • Крани з ручним управлінням повністю знаходяться під контролем заправника або автовласника-клієнта АЗС, зазвичай застосовуються для роздачі палива або технічних рідин (рідкі олії, мастильні рідини (МОР), антифризи і склообмивачі автомобіля) в ємності різного об’єму;
  •  

  • Крани з ручним управлінням і автоматичним відключенням використовуються на заправках для фіксації проплаченого обсягу палива – це дуже зручне технічне рішення дозволяє не стежити за цифрами на лічильнику, так як заливка сплаченого палива припиняється автоматично після досягнення потрібної кількості.

За типом роздається продукту пістолети можуть поділятися на:


     
  • Однотипний – це крани, здатні передавати тільки один вид палива або технічних рідин;
  •  

  • Смесесодержащій кран виглядає як подвійний, де функціонують два об’єднаних крана в одному корпусі, призначені вони для роздачі бензину з маслом.

Також існує класифікація паливороздавальних кранів за розміром перетину : 10,20,25,32,40 мм – пістолет підбирається в залежно від продуктивності заправної колонки 50, 100, 160-200 і понад 200л / хв.

І нарешті, існує особливий вид заправних пістолетів – з вбудованим лічильником.

Як вибрати для роздачі палива крани

Купити і встановити заправні колонки з усіма комплектуючими не представляється особливо складною справою, якщо ви проконсультуєтеся з професіоналами паливного ринку або самостійно вивчіть вимоги до паливороздавальної апаратурі і технічні характеристики пропонованих пристроїв.Важливо! Головний критерій при підборі обладнання на АЗС – це надійність конструкції, її максимальна відповідність заявленої продуктивності і правилам техніки безпеки. Тому дуже важливо отримати гарантійні зобов’язання у продавця перед покупкою.