ВАРІАНТИ ОБМАНА СИСТЕМИ


Застосування комерційного транспорту і підключення його до системи моніторингу сьогодні стає стандартним галузевим рішенням. І це абсолютно логічно – на тлі постійно зростаючих цін на ПММ і запчастини, з постійним зниженням маржинальність логістичного бізнесу, жорсткий контроль витрати палива стає важливим інструментом зниження витрат і підвищення рентабельності компанії.

Природно все це не на руку безпосередньо працівникам даної компанії, водіям, механікам які сидять на відкатах, і завгар спраглих наживи від нижчестоящих співробітників з кожного рейсу

В цьому випадку згадується старий анекдот:

Водій директору – я знаю 15 способів обдурити моніторинг.
Директор водієві – а я знаю 25 способів знизити тобі зарплату або звільнити.

Весь сенс спроб обману систем GPS моніторингу полягає в тому, що водії хочуть робити все, як було раніше, а саме, здійснювати «ліві» рейси, зливати паливо і займатися математикою рівня 4-го класу тобто підганяти неіснуючий витрата під неіснуючий пробіг.

І якби творці систем не передбачали подібні спроби обману і вандалізму водіїв всі розмови про необхідність впровадження систем моніторингу транспорту з метою економії в нашій країні були б безглуздими. На розчарування водіїв розробники програми і обладнання не стоять на місці і готують ефективні методи протидій подібним хитрощів які вже давно випробувані і довели свою дієвість.

У даній статті ми розповімо Вам про найбільш популярних способи обману, а також про те як це виявити і припинити.

Ми впевнені що ця інформація допоможе керівництву всіх компаній економити кошти знижуючи транспортні витрати шляхом упіймань водіїв які користуються принципами минулих років «все навколо колгоспне – все навколо моє»

На сьогоднішній день існує кілька напрямків обману моніторингу:

 1. 1. Механічний виведення обладнання з ладу до нього ставляться такі способи як:
  • Заливання водою трекера

  При діагностиці обладнання видно цілеспрямовані пошкодження, що може привести до штрафу водія на вартість трекера і послуг виїзду фахівця із заміни обладнання. Заходи застосовуються нашою компанією: трекер встановлюється в важкодоступних місцях з опломбуванням усіх можливих доступів.

  • Відключають пристрій від електроенергії

  Наша компанія використовує трекери тільки з наявністю внутрішнього акумулятора. Який дає можливість контролювати ваш транспорт ще досить довгий час. Програма передає дані про внутрішній і зовнішній напрузі, при відключення зовнішнього напруги (відключення від мережі трекера) диспетчер побачить це на моніторі.

  • Заливають роз’єм підключення Дута

  Всі роз’єми ретельно пломбуються і номера пломб вписуватися в актах здачі встановленого обладнання

  • Змінюють геометрію бака.

  При виявлення порушеною геометрії нашими фахівцями проводитися перетаріровка бака.

  • Через горловину бака деформують ДУТ

  В горловину бака встановлюється сітка і пломбується

  • електрошокери виводять з ладу ДУТ

  Наша компанія встановлює ДУТи з програмною захистом. Вона показує різкий стрибок напруги.

  • Спалити дроти

  Візуально видно обпалена проводка, після чого водієві дуже важко пояснити в зв’язку з чим це сталося.
  Програма сигналізує про відключення зовнішнього напруги.

  • Відключити антени або застосувати глушилки.

  У більшості випадків застосовується обладнання з внутрішніми антенами, якщо антени зовнішні тоді вони ховаються в недоступних місцях а назовні встановлюється дубляж. При періодичному пропажа сигналу встановлюється другий трекер, одночасне зникнення сигналу говорить про застосування глушилки.

 2. 2. Маніпуляції з паливом і пробігом:
  • Злив палива з бака (найпростіший і дурний варіант обману)

  Ми використовуємо цифрові Датчики рівня палива які фіксують зниження рівня палива менш ніж на 2 мм. І передають ці дані на сервер, програма це обробляє і фіксує це зниження як слив.

  • Недолив палива в бак в момент заправки.

  Звірка заправної карти або чека з показаннями програми.
  Для перевірки коректності обладнання робляться контрольні сливи і заправки. Наприклад зливають 40 літрів і заправляють 20 + 20, Програма покаже слив 40 і 2 заправки по 20.

  • Саме не розкриває злодійство на думку водіїв, слив з обратки.

  Cистема моніторингу розпізнає підвищена витрата палива. Головне правильно працювати з графіками. Паливний насос завжди працює під одним тиском в русі палива більше згорає а в холостому ходу через обратку потрапляє в бак. При підключенні штуцера з трійником діаметра 3 мм. За годину можна злити 30 літрів палива. Якщо транспортний засіб під час роботи на неодруженийму ході витратило 45 літрів замість покладених 15 і на графіку зниження відбувається не стрибком, а плавно, але під великим кутом, тоді необхідно всього лише провести уважний огляд паливної системи і опломбувати всі можливі сполуки.

  • Купівля чека на АЗС.

  Для виявлення факту крадіжки потрібно всього лише звірити дату і час на чеку з реальним перебуванням транспортного засобу за програмою. І кількість заправленого палива зі звітом заправки.

  • Накрутка і скручування спідометра.

  Cовершенно марні, так як при впровадженні GPS моніторингу наші клієнти переходять на облік пробігу за даними GPS як більш точним, а не за даними одометра машини.

 3. 3. Безпосередня коригування даних які приходять на сервер програмного забезпечення.
  Дуже складний і практично не реалізовується, так як програмне забезпечення відкоригувати практично неможливо. Воно захищене компанією що надає дану послугу. А як правило будь-яка компанія дорожить своєю репутацією і не буде йти на такі зловживання. Єдине що можна зробити це вступити в змову з диспетчером який безпосередньо стежить за станом авто, їх пересуванням, але частіше за все на це ніхто не йде, тому що рано чи пізно все з’ясовується.

Є тільки один спосіб некоректної роботи програми моніторингу від Моніторленда – це коли сам персонал відділу логістики дивиться на періодично виникаючі дивацтва в роботі програми або обладнання «крізь пальці».

Але як правило відбуваються ситуації, коли пошкоджене обладнання або злите паливо виписуються в рахунок зарплати водія – любителя злодійства і експериментів